Ameliyathane Günleri

Yerel Birlik
Gazi Tıp Öğrencileri Birliği

Gazi TÖB SCOME olarak 16-20 Ocak 2023 tarihlerinde Ameliyathane Günleri etkinliğimizi gerçekleştirdik. Okulumuzdaki birbirinden değerli hocalarımızın ve başhekimliğin izni doğrultusunda 78 kişilik bir kontenjanla etkinliğimizi başarıyla gerçekleştirdik. Amacımız pre-klinik yıllarda eğitim gören öğrencilerin cerrahi branşlara olan meraklarını gidermek ve motivasyonlarını arttırmak, onlara ameliyathane atmosferini yaşama imkanı sunmaktı. Başarılı şekilde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizle alakalı katılımcılarımızdan oldukça iyi geri bildirimler aldık. 

Etkinliğin planlanma aşamasında farklı cerrahi branşlardaki hocalarımızla tek tek görüşerek hem onların hem de öğrencilerin programına uyan bir titiz program oluşturduk, bu süreç oldukça uğraştırıcıydı. Etkinlik süresince de ortaya koyduğumuz takım çalışması ile etkinliğin gerçekleştiği günler boyunca herhangi bir aksiliğin gerçekleşmediğinden emin olduk. 

Bu etkinlik süreci takımımız için kriz yönetimi, programlama açısından oldukça faydalı olmanın yanı sıra tıp eğitimi çalışma kolunun amacı doğrultusunda motive edici bir şekilde gerçekleşti. Pek çok hoca ile iletişim imkanı edindirken bir yandan da ameliyathane ve cerrahi branşlar konusunda deneyim edinmiş olduk.

Afiş