Sakarya TÖB, Şubat, 2023

Adınız Soyadınız
Çağrı YAVUZARSLAN
Ay
Şubat
Yıl
2023
Yerel Birlik
Sakarya Tıp Öğrencileri Birliği
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?
Bu ay içerisindeki hedeflerimiz havaların biraz daha güzelleşmesi vesilesiyle birkaç hem sosyal hem akademik saha etkinliği yapmayı ve halk sağlığı çalışma kolumuzla ortak bir eğitim etkinliği yapmayı içeriyordu.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?
Bu ay içerisinde herhangi bir etkinlik yapamadık.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?
Maalesef ulaşamadığımızı düşünüyorum.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?
Bu ay içerisinde herhangi bir etkinliğe katılmadım.
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?
Ülkemizde gerçekleşen deprem felaketinden, arkadaşlarımızdan ve okullarımızdan ayrı kalmamızdan dolayı çok yüksek oranda motivasyon kaybına uğramış bulunmaktayım. Açıkçası depremden primer olarak etkilenmeyen biri olarak bile nasıl aşacağımı bilemiyorum. Fakat bu dönemde ve bundan sonraki süreçte yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarımız için çalışmak ve onların yanında olabilmek aşmamıza yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.
Fakültenizde Tıp Eğitimi Savunuculuğu adına neler yaptınız?
Tıp eğitimi savunuculuğu adına belirsizlik oluşan bu dönemde fakültemizin ve üniversitemizin yönetim organlarıyla sürekli iletişimde bulunduk. Bu iletişimler sayesinde öğrenci isteklerini onlara iletebilme şansı yakaladık. Her ne kadar bizi çevrimiçi eğitim döneminde yüz yüze sınava çağırarak öğrencileri mağdur etmiş olsalar da bazı taleplerimiz yerine getirilmiş ve bizlere seçim hakları da verilmiştir.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?
Şu dönemde tek düşünebildiğim etkinlik veya aktivite kapsamı öğrencilere moral ve motivasyon kaynağı olacak, onlara bu dönemden sonra da yardım edebilecek tarz etkinliklerdir.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?
Kendilerine bu zor dönemlerdeki destekleri için teşekkür ediyorum.
Eklemek istedikleriniz?
İki LOME'mizin de sınav döneminde olmasından dolayı raporumuzu geç gönderiyoruz. Açıkçası başında da ne yazacağımızı bilemediğimiz için doldurmaktan çekindiğimiz ve önceki raporlardan çok farklı bir rapor oldu. Umarız kimse bir daha asla böyle bir rapor doldurmak zorunda kalmaz.