Rize RTEÜ TÖB, MART, 2023

Adınız Soyadınız
Müberra Sepet
Ay
Mart
Yıl
2023
Yerel Birlik
Rize RTE Tıp Öğrencileri Birliği
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?
YKS'ye Nasıl Hazırlandım? ve EKG yorumlama hakkında simülasyon merkezimizde uzman doktorlarımızın bize vereceği eğitim şeklinde etkinliklerini takımımla yapmayı planlıyorduk fakat ülkemizde yaşanan acı olayımızdan dolayı okullar online olduğundan etkinlik fikirlerimizi gerçekleştiremedik. İkinci dönem havalar ısınıyorken daha aktif olmayı planlıyorduk.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?
Bu ay içerisinde online olarak yerelimizle bir kez toplanabildik. YKS'ye Nasıl Hazırlandım? etkinliğini online şekilde yapmayı lisemize talep ettik fakat katılımın az olacağını belirtilerek teklifimiz reddedildi. EKG Yorumlama etkinliğimizde de simülasyon merkezinin olanaklarını kullanmak istediğimizden online şekilde gerçekleştirmedik.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?
Maalesef düşünmüyorum. Yaşadığımız bu ay her anlamda hepimiz için zor geçtiğini düşünüyorum.
Fakat EKG Yorumlama eğitimimizi yüzyüze/online dönemde gerçekleştirmek için görüşmelerimiz devam etmekte. Nisan başında alınması planlanan karara göre eğitimimizi şekillendireceğiz.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?
Katılmadım.
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?
Uğradım. Yaşadığımız iki büyük deprem sonrası toparlanmaya çalışıyorum kendi adıma. 2 aya yakındır evde olmamız da etkiliyor. Bu süreçte asistanlarımla iletişim kurmakta zorlanıyorum, içlerinden birisi deprem bölgesinde yaşıyordu. Onun hüznünü biz de içimizde yaşıyoruz maalesef, bir yandan da eğitimin online olması, alışamadığımız online sınav platformu beni gerçekten zorladı.. Bunun yanısıra etkinlik yapamamak çok üzücü ve motivasyonumu kırıyor. 2. Dönem daha bol etkinlikli bir dönem olur diye hayal etmiştik. Direktörlüğümün böyle bir döneme denk gelmesi ve hayal ettiklerimi takımımla yapamamak beni bir hayli yıprattı...
Zamanla hislerimin durgunlaşacağını ve okulların yüzyüze olmasıyla motivasyon kaybımı toparlayacağıma inanıyorum. Ve takımıma her daim ihtiyacı olduklarında bana ulaşabileceklerini hissettirmeye çalışıyorum.
Fakültenizde Tıp Eğitimi Savunuculuğu adına neler yaptınız?
Acil Tıp Uzmanı Doktorlarımızla ön görüşmeler yaptık EKG Yorumlama eğitimimiz için. Takımımla YKS'ye Nasıl Hazırlandım? etkinliği hakkında toplantı aldık. Online eğitim hakkında hocalarımıza geribildirimde bulundum.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?
Eğer okul açılırsa YKS'ye Nasıl Hazırlandım etkinliğini yapabiliriz ama çok az zaman kaldığı için okul kabul etmeyebilir.
EKG Yorumlama Eğitimi
Sütur Atma Eğitimi(okullar yüzyüze olursa) yapmayı planlıyoruz.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?
Bu süreçte herkes çok yıprandı ve açıkçası iletişimimiz biraz koptu. Eleştirmiyorum çünkü hepsi çok zorlanıyor. Elimizden geldiğince irtibat kurmaya çalışıyoruz. Emekleri için teşekkür ediyorum.
Eklemek istedikleriniz?
Hepinize kolay gelsin