Pamukkale TÖB, Nisan, 2022

Adınız Soyadınız
Rukiye Bayram
Ay
Nisan
Yıl
2022
Yerel Birlik
Pamukkale Tıp Öğrencileri Birliği
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?
Liselere Gidelim ve Ameliyathane Günleri etkinliğini gerçekleştirmekti.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?
Liselere Gidelim etkinliğinin hazırlık sürecinde tıp eğitimi, akreditasyon, eğitim sistemleri gibi konularda tekrardan bir araştırma yapmış olduk. Ayrıca yerel birlik dergimizin Tıp Eğitimi bölümüne de PDÖ Sistemi ile ilgili bir yazı yazarak katkı sağladım.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?
Liselere Gidelim etkinliğini gerçekleştirdik. Ancak bu etkinlik tahmin ettiğimden daha çok vakit aldığı için ayrıca sınav yoğunluğumuz ve dergi süreci de olduğundan Ameliyathane Günleri ile ilgili bir ilerleme sağlayamadık. Bu sebeple hedeflerime yarı yarıya ulaşabildiğimi düşünüyorum.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?
Liselere Gidelim
Hiera Dergisi Yayın Süreci ve Düzeltmenlik
Genel Kurul ile ilgili soruların cevaplandığı oturum
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?
Açıkçası uğradım. Bunun sebebi de Liselere Gidelim etkinliğinde bazı asistanların sorumsuz tavırlarıydı. Gerek sunumun hazırlanmasında gerekse de sunum için aldığımız provalarda sürekli aksamaya sebep olmaları benim herkese tek tek vakit ayırmaya çalışmama yol açtı. Direktörlük dışında yerel birlikte başka sorumluluklarım olduğu ve aynı zamanda kendi kişisel hayatım da olduğu için bu özensizlikler beni yordu, motivasyonumun düşmesine sebep oldu.
Bu durumu aşmak için sorun yaşadığım asistana açık bir şekilde nelerden rahatsız olduğumu belirtsem de sorunu çözmek açısından çok yardımcı olmadı.
Her şeye rağmen sunumumuz iyi gittiği ve pozitif yönde geri bildirimler aldığımız için mutlu olsam da motivasyonumu tamamen kazandığımı söyleyemem.
Fakültenizde Tıp Eğitimi Savunuculuğu adına neler yaptınız?
Açılan geri bildirim formlarını doldurduk.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?
Gelecek ay için herhangi bir etkinlik planımız yok ancak yine yerel birlik dergimizde Tıp Eğitimi kısmı için yazmayı planlıyorum.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?
Herhangi bir eleştiri ya da katkım yok.