Kahramanmaraş Sütçü İmam TÖB, Nisan, 2022

Adınız Soyadınız
Mehmet Ali Polat
Ay
Nisan
Yıl
2022
Yerel Birlik
Kahramanmaraş Sütçü İmam Tıp Öğrencileri Birliği
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?
Bu ay yeniden aktifliğimizi kazandığımız için asistan seçimi yapmayı asistanlarla oryantasyon toplantımızı gerçekleştirip birbirimizi tanımayı hedefliyorduk. Toplantımızda yapmayı düşündüğümüz etkinlikler için fikir tartışması yaparak, etkinlik tarihimizi ve yol haritamızı belirlemek bu ayki hedeflerimiz arasındaydı. Yapacağımız Ameliyat Günü etkinliği için yol haritamızı belirledik ve tarihini kararlaştırdık. Diğer etkinliğimiz olan Acilde Tek Gece etkinliğimizin yine yol haritasını belirleyip tarihini kararlaştırdık. Son olarak Mayıs ayında yapmayı düşündüğümüz son etkinlik Çalışma Broşürleri etkinliğimizi kararlaştırıp tarihini belirledik
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?
Bu ay yeniden aktiflik kazandığımız için herhangi bir etkinlik gerçekleştiremedik. Asistan seçimleri sonrası bu ay asistan arkadaşlarımız ile beraber ilk toplantımızı yapıp etkinlik proğramımızı oluşturduk.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?
Bu ay ilk hedefim asistan seçimleri yapmaktı ve bu hedefimi gerçekleştirdim. 2. hedefim asistan arkadaşlarımla tanışabileceğim ve birbirini tanıyacakları ayrıca etkinlik proğramımızı belirleyeceğimiz toplantımızı yapmaktı ve bunu gerçekleştirdik.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?
Bu ay yoğun geçen bir ay olarak yerel birliğimizin düzenlediği Bi Kahve etkinliğine katıldım.
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?
Bu ay herhangi bir motivasyon kaybım olmadı aksine asistan seçimi ve ilk toplantımı yapacağım ay olduğu için çok heyecanlıydım ve kendimi ilk toplantı için motive ediyordum.
Fakültenizde Tıp Eğitimi Savunuculuğu adına neler yaptınız?
Bu ay benimle beraber aynı yolda yürümek isteyen arkadaşlarımla yani asistanlarım ile tanıştım. Bu tanışmada Tıp Eğitimi Savunuculuğu için neler planlayabiliriz ve hangi etkinlikler yapabiliriz bunu konuştum.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?
Ameliyat Günü etkinliği
Acilde Tek Gece etkinliği
Çalışma Broşürü etkinliği olarak 3 etkinlik planlamaktayız.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?
Herkese başarılar diliyorum ve motivasyonlarını hep yüksek tutmalarını diliyorum.