Dokuz Eylül TÖB, Nisan, 2022

Adınız Soyadınız
Gül Ural
Ay
Nisan
Yıl
2022
Yerel Birlik
Dicle Tıp Öğrencileri Birliği
Bu ay içerisindeki hedefleriniz neydi?
Okulumuzda yıl boyunca kendimize hedef olarak benimsediğimiz Mini TKG mize devam etmek. Dış görünürlüğümüz açısından önemli bir yere sahip olduğunu düşündüğüm Okulumuz youtube kanalında yayınlanmak üzere hava ve uzay hekimliği videomuzu çekmek. Gelecek yıl LOME olmayı planlayan arkadaşlarımıza ufak bir handover vermek. Ameliyat günleri etkinliğine zemin hazırlayacak bir reels çekmek. Araştırma değişimi takımıyla birlikte Makale 101 sempozyumu gerçekleştirmek. Sağlıkta şiddete hayır reelsinin videolarını tamamlayabilmekti.
Bu ay içerisinde yaptığınız Tıp Eğitimi ilişkili etkinlikler - aktiviteler nelerdir?
Makale 101 sempozyumumuzun ilk etabı olan bilgilendirme oturumlarını gerçekleştirdik. Sağlıkta şiddete hayır reelsinin videolarını yerelimizin yayın destek direktörüne ilettik. Çarşamba etkinliklerine verilmek üzere hava ve uzay hekimliği videosuyla su altı hekimliği ve hiperbarik tıp videolarını çektik. Ameliyat günleri için reelsimizi de oluşturmaya başladık en kısa sürede tamamlanarak yayın desteğe ileteceğiz.
Bir Tıp Eğitimi Direktörü olarak bu ayki hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?
Mini TKG mize okulumuzun programının uyumsuzluğundan dolayı devam edemedik diğer hedeflerimize ulaşabildik.
Bu ay içerisinde katıldığınız TurkMSIC dahilindeki etkinlik – aktiviteler nelerdir?
Yerelde gerçekleştirilen aylık toplantıya katıldım. Bölge NOME-A mızın gerçekleştirdiği toplantıya katıldım.
Bu ay içerisinde herhangi bir motivasyon kaybına uğradınız mı? Uğradıysanız buna sebep olan etmenler nelerdir ve nasıl aştınız?
Hayır motivasyon kaybına uğramadım.
Fakültenizde Tıp Eğitimi Savunuculuğu adına neler yaptınız?
Okulumuz öğretim görevlisiyle ve öğrenci işleriyle iletişime geçerek online sistemimizdeki sorunumuzu dile getirdim ilgileneceklerine dair bir geribildirim aldım.
Gelecek ay içerisinde yerelinizde gerçekleştirmeyi düşündüğünüz etkinlikler – aktiviteler nelerdir?
Ameliyat günlerini ilk ameliyat günü olan genel cerrahi ile başlatmayı amaçlamaktayım. Sağlıkta şiddete hayır reelsimiz oluşturulursa onu paylaşarak yine tamamlamayı hedefliyorum. Az zamanımız kalması sebebiyle yetişebilecek etkinlikler üzerine son olarak sutur eğitimini koymayı planlıyorum.
NOME, NOME Asistanları ve Çalışma kolu direktörleri için eleştirileriniz ve katkılarınız nelerdir?
Bölge NOME-A mızın gerçekleştirdiği toplantıları LOME ler için etkinlikler hakkında fikir alışverişinde faydalı oluyor. Gelecek yılda aynı sistemin devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun dışında bizlerle sürekli ilgilenmeniz ve ulaşılabilirliğinizin yüksek olması da başka bir güzel motivasyon sebebi olmakta yardımlarınız için teşekkür ederim.